“Ad Soyad ile adres bulma mümkün mü?” Google aramalarında en çok sorulan sorulardan biridir.

Okuldan eski arkadaşımın sadece adı soyadı var elimde. Şu anda nerede yaşıyor, ne yapıyor, ev adresini öğrenmek istiyorum nasıl öğrenirim?

Asker arkadaşıma ulaşmak istiyorum. İstanbulda oturduğunu biliyorum ancak adres yada telefon numarası yok, ne yapabilirim?

Öğretmenimizi bulmak istiyoruz elimizde sadece ad soyad var nasıl bulabiliriz?

Eski komşum bir gün aniden taşındı. Telefon numarası da değişmiş. Nerede şimdi, nasıl bulabilirim?

Bu soruları çoğaltabiliriz. Her gün bunlar gibi onlarca soruyla karşılaşıyoruz.

Genelde ilk yapılanlar şöyledir:

Önce aradığınız kişinin Google’da adını soyadını yazıp aratarak şansınızı denersiniz. Bir sonuç alırsanız harika ancak muhtemelen alamadığınız için bu yazıyı okuyorsunuz.

Sonra facebook, Instagram, twitter vb. sosyal medya sitelerinde ad soyad araması yaparak o kişinin profilini bulmaya çalışırsınız. Ancak aradığınız kişi sosyal medya kullanıcısı değilse yine bulamazsınız.

Bilinmeyen numaraları ararsınız verdikleri numaralar başkasına ait çıkar. Yine bir sonuç alamazsınız.

İsim ve soyisim ile bir kişinin adresini nasıl bulabilirim?

Bunun 2 çözümü vardır:

 1. MERNİS Personeli
 2. MERNİS yani Merkezî Nüfus İdare Sistemi’nde çalışan bir tanıdığınız varsa varsa gerekçelerini de izah ederek bir ricada ve talepte bulunursanız yardımcı olabilir.

  Tanıdığınız yoksa böyle bir talepte bulunmayın, zira başınız başınızı ağrıyabilir. Sonuçta istenilen bilgiler mahrem bilgiler. Kimsiniz ne amaçla istiyorsunuz yarın bir gün o kişinin başına birşey gelirse zan altında kalabilirsiniz tüm bunlar hep bir şüphe karşı taraf için.

  Ayrıca işi gereği bu tür bilgilerin dışarıya verilmesi içerideki memurların insiyatifinde olan bir durum değildir.

  MERNİS Nedir?

  Mernis hakkında kısaca bilgi verelim. MERNİS’in bir proje olarak 2002 yılında hayata geçmesiyle ilk olarak Türk vatandaşlara 11 haneli kimlik numaraları verilmiştir. Daha sonra e-devlet kurulmuş ve içine vatandaşların bütün kişisel bilgilerine ulaşmalarına fırsat verilmiştir. Böylece vatandaşlar nüfus dairelerine gitmeden sıra beklemeden e-devlet sistemini kullanarak istediği yerden bilgilerine ulaşabilmektedir.

 3. Bir Dedektiflik Bürosu
 4. İyi bir dedektif vereceğiniz ad soyad ve ekstra bilgiler ile aradığınız kişinin adresini bulabilir. Ancak burada çok dikkat etmeniz gereken 2 husus var. Birincisi karşınızdaki dedektiflik bürosu yetkilisinin güvenilir olması ve eski bir emniyet mensubu olması.

  Emniyet mensupları suçlu arayıp bulma konusunda geniş bir çevreye, uzmanlığa ve deneyime sahip olabildiği için hiç kimsenin erişemediği kaynaklara erişebilmekte istediğiniz adresi sizin için bulabilmektedir.

  Diğer husus ise dedektifin güvenilirliğidir. Maalesef dedektif adı altında insanların güvenini sarsan, onları dolandıran sahte dedektiflere internette denk gelebilirsiniz.

  Bunlardan kendinizi korumak ve karşınızdaki dedektifin güvenilir olup olmadığını anlamak için foxdedektiflik.com/dedektife-guvenilir-mi ve foxdedektiflik.com/dedektif-tutarken-nelere-dikkat-etmeliyiz yazılarını okumanızı tavsiye ederiz.

  Fox Dedektiflik olarak adres tespiti hizmetimiz ile aradığınız kişiyi sizin için araştırıp buluyoruz. Tüm yapmanız gereken bizimle iletişime geçmenizdir. Fox Dedektiflik olarak günün her saati bize ücretsiz olarak danışabilirsiniz.

  Bu konuda detaylı bilgilenmek isterseniz foxdedektiflik.com/adres-tespiti sayfamıza mutlaka göz atınız.

Paylaş